Różności


Zaduszki zwierząt
coroczna kwesta na zwierzęta bezdomne

Jeśli pomóc samotnym, bezdomnym zwierzakom przyjdź na cmentarz (Doły lub Ogrodowa), będziemy tam czekać na Ciebie z puszkami kwestarskimi 1 listopada. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc schroniskom
w Łodzi i w Korabiewicach.
Jeśli chcesz pomóc w zbiórce przyjdź do "Źródeł" i spytaj o Asię.
Jeśli nie mogłeś być na cmentarzu możesz pieniądze wpłacić na konto: ODE "Źródła" Bank Ochrony Środowiska o/Łódź 15401245-361-27005-00 z dopiskiem "kwesta na zwierzęta nezdomne"

Uwolnić słonia!
Pod takim tytułem "Polityka" (nr 44) opublikowała raport o polskich zoo autorstwa Joanny Podgórskiej. Autorka pisze: "Zoo uczy, bawi, wychowuje. Tablica z tym napisem witała jeszcze niedawno gości warszawskiego ogrodu zoologicznego. Kogo bawi i czego uczy widok zwierząt w niewoli, często zamkniętych w małych klatkach, znudzonych, apatycznych? Jaki jest sens trzymania w więzieniu małp człekokształtnych? Czy to naprawdę przyjemne i pożyteczne oglądać w centrum Europy drepczące niedźwiedzie? Są nowoczesne i kosztowne ogrody, które potrafią ocalić ginące gatunki, prowadzą badania naukowe. Ale część służy prymitywnej, anachronicznej rozrywce. Gdy przyjrzeć się publiczności przed klatkami, fosami, wybiegami, to rzadko na rozbawionych obliczach daje się zauważyć pasje poznawczą. Raczej wątpliwą uciechę, bo małpa się drapie, a słoń trąbi. W epoce multimediów, dzięki coraz doskonalszym filmom przyrodniczym, możemy poznawać życie zwierząt w ich naturalnym środowisku. Czas więc uwolnić słonia."
Redakcja zapowiada cały cykl artykułów na ten temat i prosi czytelników o opinie w tej sprawie. Mamy możliwość głośno wypowiedzieć swoją opinię na temat zoo i warto chyba z niej skorzystać biorąc pod uwagę jak wielu czytelników ma "Polityka". Do pióra więc (lub klawiatury)
Atykuł dostępny w kioskach jeszcze przez parę dni, potem w bibliotekach (także źródlanej) albo na stronie: http://polityka.onet.pl/
Naprawdę warto przeczytać, bo mało tak dobrych artykułów na temat praw zwierząt ukazuje się w tak wysokonakładowej prasie.
gosia