biuletyn nr 19
grudzień 1999Witajcie Słonka !


Obchodzimy podwójne święto w tym miesiącu. O pierwszym z nich wszyscy wiedzą. Pierwsze oznaki Bożego Narodzenia znaleźć mogliśmy na sklepowych wystawach już parę tygodni temu,. Świąteczna atmosfera wkroczyła też do Źródeł. Ustalone jest już świąteczne sprzątanie (chętnych do pomocy zapraszamy gorąco), ustalone też data naszej źródlanej wigilii - również zapraszamy bardzo mocno, a nawet mocniej. Zapraszam przy okazji do poznania niewielkiej niestety części zwyczajów Bożonarodzeniowych występujących na Słowiańszczyźnie, artykuł znajdziesz w "biuletynie".
Drugie święto, dla mnie równie ważne to skromny jubileusz. Pierwszy numer "biuletynu", strasznie nieudolny i powstający w ogromnych trudach został wydany właśnie podczas źródlanej wigilii dwa lata temu. Przez ten czas wiele sie zmieniło, "biuletyn" jest pełniejszy, ładniejszy - przynajmniej wg mnie (przepraszam za próżność). Chwila wspomnień. Numer pierwszy wydany był w Źródlaną Wigilię i wyglądał okropnie. Drugi był prawie cały pisany ręcznie. Trzeci jeszcze sklejany z kawałków, ale już cały przepisany na komputerze. Czwarty miał już obecny kształt, tytuł, czcionki i grafik. W piątym po raz pierwszy pojawiła się oddzielna "Infostrada", to także pamiętny numer o manifeście, podobnie jak i następny szósty i siódmy. Siódmy miał już 16 stron bez "Infostrady". Ósmy powakacyjny. W dziewiątym przechodziliśmy kryzys i miał być numer dzewiąty numerem oststnim. Dziesiąty oznaczał, że jednak "biuletyn" odżył. W jedenastym opisywaliśmy wizytę prof. Petera Singera. W dwunastym pisaliśmy o akcji na łódzkiej giełdzie zoologicznej, która to akcja rozpoczęła kampanię Egzotyczni więźniowie. Podczas wydawania trzynastego jesteśmy załamani krytyczną sytuacją finansową Ośrodka. Czternasty zniknął z dysku w wyniku działań wirusa Czarnobyl. Przy piętnastym wreszcie mogliśmy pozytywnie spojrzeć na przyszłość Źródeł, dostaliśmy pieniadze na prowadzenie Ośrodka. W szesnastym zapraszamy na wakacje, a w siedemnastym zdajemy Wam relacje z wakacji. A osiemnasty był w zeszłym miesiącu więc nie będę przypominać co było. Mam nadzieję, że "biuletyn" będzie się rozwijał nadal. Przy okazji poszukuję chętnej osoby do pomocy, a potem przejęcia wydawania pisma. To bardzo pilne ogłoszenie. Zapraszam.
W tym numerze relacja z burzliwego Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia, relacje Klubu Dzikiej Przyrody, strony Obywatelskiego Ruchu Ekologicznego i informacje o niedawno powstałym Ekocentrum.
Pozdrawiam, ze świąteczno-noworocznymi życzeniami spokoju i radości. Do następnego, znów jubileuszowego bo 20 numeru.


Gosia

Spis treści:

1. Relacje z Walnego Zgromadzenia Członków ODE "Źródła"
2. Klub Dzikiej Przyrody
3. Strony Obywatelskiego Ruchu Ekologicznego
4. Trochę o świętach
5. Różności
6. Ogłoszenia, co będzie?
7. Stopka


Powrót do strony głównej