biuletyn nr 18
listopad 1999Witajcie Słonka !

Jest już listopad, nastała prawdziwa jesień. Nie dziwią nas już: szaruga, wichury i deszcze. Słońce widzimy coraz rzadziej. Możemy je tylko wspominać przeglądając zdjęcia z wakacji. W coraz częstsze użycie wchodzą samoopalacze. Coraz częściej też odwiedzamy solarium. Warto sie jeszcze czasem przewietrzyć.
Z okazji Święta Zmarłych, jak co roku Ośrodek zorganizował Za-duszki zwierząt" tj. kwestę na zwierzęta bezdomne. Pierwszy raz od wielu lat pogoda nas zaskoczyła. Było wręcz gorąco. Zebraliśmy razem około 5 tysięcy złotych (pobiliśmy dotychczasowy rekord). I jak co roku świetnie wypadli kwestarze z cmentarza na Dołach, niewiele gorzej ci z Cmentarza Starego. A na Zarzewie ludzie nie byli już tak ofiarni, jak gdzie indziej.
Przed nami jedno z ważniejszych wydarzeń to jest Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia. Mam nadzieję, że nie zabraknie żadnego ze Źródlan, tym bardziej, że właśnie teraz należy wybrać nowe władze stowarzyszenia.
W Ośrodku w ostatnim czasie odbyło się czterodniowe szkolenie dziennikarskie. Brało w nim udział piętnastu młodych dziennikarzy, którzy miejmy nadzieję będą współpracowali z Ośrodkiem i naszymi wydawnictwami: "Psubratami", a także "biuletynem".
Do współpracy zapraszam także przedstawicieli łódzkich i okolicznych organizacji ekologicznych (i nie tylko). Piszcie do "biuletynu", a w ten sposób dotrzecie do kolejnych osób z propozycją waszych działań. "Biuletyn" stać się może również płaszczyzną wymiany poglądów, pomysłów itp. Z chęcią zamieścimy wszelkie relacje, zaproszenia, komentarze, polemiki.
W tym numerze znajdziemy m.in. sprawozdania z działań źródlanego Klubu Dzikiej Przyrody, polemika Rafała Górskiego z artykułem Moniki Gorzelańskiej, który ukazał się w 17 numerze "biuletynu" i nowy konkursowy "czytelnik".

pozdrawiam, Gosia


Spis treści:

1. Uwaga! Walne Zgromadzenie Członków ODE "Źródła"
2. Klub Dzikiej Przyrody
3. Dumałki Górala
4. Różności
5. Ogłoszenia
6. Stopka


Powrót do strony głównej