biuletyn nr 17
wrzesień - październik 1999witajcie słonka !


Witajcie uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnik w tak ciężkim dla Was czasie. I Wy studenci w ostatnich dla Was chwilach wytchnienia. Nie pomijam też pracowników, którzy po wakacyjnych wojażach zasiedli przy swoich stanowiskach pracy tzw. biurkach. A propos uczniów i rencistów, sklep mieszczący się na ul. Kilińskiego (dokładniejsze informacje w redakcji "biuletynu") zatrudni uczni i "Rencistę" do pracy w cukierni. Uwaga, pisownia oryginalna. Co do "Rencisty" nie wiemy czy chodzi o jednego z członków wołomińskiej mafii czy łódzkiej przestępczej grupy zorganizowanej, a może jest to pseudonim artystyczny nieznanej szerzej postaci. Jeśli wiec zaliczasz się do "uczni" lub nosisz ksywkę Rencista (koniecznie z dużej litery i w cudzysłowie), a szukasz pracy - zgłoś się.
Dla osób, którym zbywa czasu mamy propozycję. Przyjdźcie do Źródeł, a tu nie będziecie się nudzić. O tym co mógłbyś lub mogłabyś robić czytaj na ostatniej stronie "biuletynu". To co znajdziesz w ramce nie zamyka naszej oferty, dlatego, że Ty sam (lub sama oczywiście) możesz coś zaproponować. Rąk do pracy i nowych znajomych nigdy za wiele.
Zapraszam też do współtworzenia "biuletynu". Napiszcie relacje ze swoich wakacji, może warto pojechać tam gdzie byliście.
A może gnębi Was jakaś sprawa, o której powinni wiedzieć inni. Czekamy na ciekawostki, relacje z różnych spotkań, wystaw, przedstawień, filmów, opis ciekawej książki, czy artykułu itp.
I nie ograniczajmy się nie muszą to być rzeczy stricte "ekologiczne, ochroniarskie, przyrodnicze itp." Od dawna wiadomo, że dobrze mieć szerokie horyzonty i być "na bieżąco" z życiem.
Szczególnie uczulam "działaczy" by informowali z wyprzedzeniem o swoich działaniach, żeby później nie było narzekania, że nikt nie przychodzi, nic nikomu się nie chce. Pamiętajcie o tym.
A poza tym wszystkim jeszcze raz witam serdecznie po wakacjach, w czasie tej pięknej końcówki lata. Kumulujmy energię na te dziesięć następnych miesięcy.
Gosia
Spis treści:

1. Relacje z wakacji, co było?
3. Klub Dzikiej Przyrody
5. Różności
6. Rumunia
6. Ogłoszenia, stopka, co będzie?Powrót do strony głównej