co było...
... w grudniu

04.12 - Uroczyste rozdanie nagród w konkursie plastycznym dla dzieci pt. "Zielony List do Pana Prezydenta". Na uroczystość przybyło 30 laureatów wraz z rodzicami i nauczycielami, zaproszeni goście oraz dziennikarze. Nagrodzone prace zostały oprawione i zaprezentowane w formie wystawy. Dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe. Rolę Mikołaja pełniły panie Ojrzyńska - ogrodnik Miasta i Bronisławska - dyrektor Wydziału Edukacji UMŁ. W trakcie spotkania dzieci wyrażały swoje życzenia do władz miasta mówiące o tym, co powinno zostać zrobione, aby w Łodzi żyło się zdrowiej, bezpieczniej i przyjemniej. Odbył się mini koncert muzyki źródeł oraz poczęstunek. Później spotkaliśmy się z przedstawicielami UMŁ

04.12 - Spotkanie poświęcone tematyce ochrony wilka. W programie film pt. "Wilk" mówiący o sytuacji tych drapieżników w Hiszpanii oraz dyskusja.

05.12 - Dyskoteka folkowa połączona z prezentacją grupy muzycznej i graniem na żywo. W czasie zabawy przedstawiony został klub zdrowego życia i odbyła się degustacja potraw makrobiotycznych.

05-06.12 - Wyjazd dwóch osób do elbląskiej organizacji "Współistnienie" i przeprowadzenie tam szkolenia na temat ochrony humanitarnej zwierząt i strategii prowadzenia działań. W trakcie spotkań omówiona została ustawa o ochronie zwierząt,
pokazano kilka filmów na temat doświadczeń na zwierzętach, wegetarianizmu, handlu i transportu.

07.12 - Wyjazd do łódzkiego schroniska dla bezdomnych zwierząt w ramach spotkań grupy "Psubraty" i przygotowań do wigilijnej kwesty.

09.12 - Spotkanie na temat kultury i tradycji Indian, dyskutowano na temat obrony kultury Indian przed zalewającą ich falą amerykańskiej kultury masowej.

11.12 - Wyjazd do prywatnego przytułku dla bezdomnych kotów, którymi opiekuje się Bożena Hrynkiewicz. ODE "Źródła" pomagają finansowo przytułkowi, a także promują to miejsce w mediach. W czasie wizyty rozmawialiśmy o możliwościach rozwiania problemu.

11.12 - Projekcja filmu mówiącego o zagrożeniach lasu tropikalnego w Australii.

18.12 - Spotkanie z prof. Peterem Singerem, Autorem "Wyzwolenia zwierząt". (czytaj str. 1)

19-20.12 - "Wigilia dla zwierząt" - kwesta na zwierzęta bezdomne.

21.12 - Wigilijne spotkanie organizacji ekologicznych z terenu woj. łódzkiego. Spotkanie miało na celu m. in. wybranie przedstawiciela organizacji społecznych do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

21.12 - Przesilenie zimowe - spotkanie członków i sympatyków Źródeł

22.12 - Wigilia Źródeł - wspólna wieczerza, odwiedziny Mikołaja, składanie życzeń.