różności

drobiazgi
Polecam Wam dwa artykuły Joanny Podgórskiej zamieszczone w ostatnim czasie w "Polityce". Pierwszy z nich to kilkustronicowy "Raport Polityki" pt. "Uwaga: zły człowiek" ("Polityka" nr 45 z 7.11.98), artykuł ten ukazał się po spotkaniu w Sejmie na temat Ustawy o ochronie zwierząt, które odbyło się 26 października. Oto wstęp tego artykułu "Polacy kochają zwierzęta - ale to często puste deklaracje. Dręczymy je w domu, w gospodarstwie, podczas transportu, w rzeźniach i laboratoriach. A ustawa sprzed roku - która zakazywała traktować zwierze jak przedmiot - pozostaje martwa bez przepisów wykonawczych."
Drugi artykuł, świetnie napisany paszkwil na myśliwych, pt. "Martwa natura" w rewelacyjny sposób ośmiesza "miłośników" przyrody. Oto jeden z cytatów jakich wiele: " - My szanujemy swoje ofiary - deklaruje sygnalista. - Nigdy nie potrafiłbym zabić zwierzęcia bezbronnego, które nie ma szansy ucieczki, Nie potrafiłbym spojrzeć mu w oczy." ("Polityka" nr 47 z 21.11.98)
Kopie obydwu artykułów możesz znaleźć w Źródłach. Z niecierpliwością czkamy na nowe teksty pani Podgórskiej.
Gosia


złota myśl
"Skóra jezdni osusza srebrem frak auta" Tadeusz Peiper. Cytat pochodzi z "Impresji o województwie łódzkim" wyd. Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Łodzi.
odnalazł Ptasiek