biuletyn nr 6
maj - czerwiec 1998witajcie słonka !

To już szósty numer "biuletynu", a wiec trochę jubileuszowy, bo właśnie mija pół roku od pierwszego wymęczonego numeru. Teraz wszystko idzie coraz bardziej sprawnie, nawet, o dziwo, zbieranie materiałów (oczywiście nie od wszystkich). Skoro już o tym zaczęłam, to podsumuję mój eksperyment. Kto czytał poprzedni numer, ten wie o czym mówię. Dla reszty wyjaśniam: postanowiłam, że w tym miesiącu nikogo nie będę prosiła o żadne teksty i tak też się stało (no może poza jednym maleńkim wyjątkiem, który się właściwie nie liczy). W poprzednim "biuletynie" napisałam do kiedy czekam na materiały, ta sama informacja znalazła się na dwóch tablicach ogłoszeniowych w "Źródłach" napisana dużymi czerwonymi literami. Co z tego wyniknęło, zobaczcie sami. Znów pisały te same osoby i chwała im za to. Właściwie gdyby nie Góra?l i Xpert to "biuletyn" wróciłby do swoich początkowych czterech stron. Poza tym jak zwykle Ptasiek i Mikołaj, a także Ewa i nowi w "biuletynie" Ania i Virus. I to wszystko. Góra?l dla lepszej wymowy eksperymentu chciał w ogóle do tego numeru nie pisać. Wyobrażacie sobie "biuletyn" bez jego, Xperta i moich długich tekstów? Może gdyby wydać taki numer dałby on do myślenia. Widzę, że bez próśb się nie obejdzie. Po raz czwarty czy piąty przypominam o tym, że każda osoba przychodząca na zarząd miała oddawać mi kartkę z tym co powiedziała w ciągu naszych żelaznych 20 minut. Żeby nie było nieporozumień chodzi mi o Asię, Dominikę, Monikę, Czubę, Jacusia, Mikołaja, Gonza; reszta można uznać, że się wywiązuje, chociaż myślę, że parę spraw zostało pominiętych. A ja, jak już pisałam, nie mam zamiaru notować tego co mówicie, nie sadzę, żeby był to dla Was aż taki kłopot, byście nie mogli mu podołać. Następny numer "biuletynu" to wydanie wakacyjne, weźcie to pod uwagę pisząc o letnich planach, zaproszeniach itp. Następny numer zamykam 8 czerwca i będzie on już około 10 czerwca, a wynika to z tego, że później będę uczyła się do dwóch wielkich egzaminów i nie będę miała czasu myśleć o niczym innym. A jeszcze następny wyjdzie chyba dopiero we wrześniu, po wakacjach. Jednak już teraz chciałabym zwrócić uwagę na to, byście przez wakacje notowali sobie co ważniejsze wydarzenia i przemyślenia.
Jeszcze jedna sprawa. W poprzednim numerze, głównie w grafiku pojawiło się dużo informacji na temat terminów różnych spotkań, które się jednak wcale nie odbyły. A dlaczego - nie dostałam informacji na ten temat, wiec zaczęłam ich szukać sama. Później okazało się jednak, ze kartka z której to przepisywałam jest już nieaktualna i stąd te nieścisłości. Przepraszam bardzo wszystkie osoby, które fatygowały się na spotkanie, którego nie było, jak również te, które chciały w jakimś spotkaniu uczestniczyć a ono odbyło się w innym terminie. Postaram się jak najrzadziej popełniać takie pomyłki. Z tego zresztą powodu obecny grafik świeci pustkami. Nie mam wiarygodnych informacji, więc za radą Krzyśka nie zamieszczam ich wcale.
I jeszcze coś, już mi się znudziło to marudzenie od pół roku. Zróbcie mi chociaż raz przyjemność i postarajcie się.
W najbliższym czasie dużo świąt: Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dzień Ojca i kilka źródlanych urodzin i imienin, a więc: tylko szczęścia !
Gosia


bardzo ważne !

Drodzy Źródlanie
Serdecznie zapraszamy na zebranie Walnego Zgromadzenia Członków stowarzyszenia Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła", które odbędzie się dnia 24 maja 1998 r (niedziela) o godzinie 13.00 w Zielonej Szkole (ul. Wycieczkowa 75).
Zgodnie ze Statutem naszego Stowarzyszenia, to Walne Zgromadzenie Członków jest najwyższą władzą stowarzyszenia. Biorą w nim udział wszyscy członkowie zwyczajni stowarzyszenia, a z głosem doradczym - członkowie wspierający i honorowi. Zgodnie z art. 34 Statutu, do kompetencji Walnego Zgromadzenia należy:
. określanie głównych kierunków działania i rozwoju Stowarzyszenia,
. uchwalanie zmian statutu,
. wybór Prezesa Stowarzyszenia,
. udzielanie Zarządowi absolutorium na wniosek Komisji Rewizyjnej,
. rozpatrywanie sprawozdań z działalności Zarządu i Komisji Rewizyjnej,
. uchwalanie wysokości składek członkowskich oraz wszystkich innych świadczeń na rzecz Stowarzyszenia,
. wybór i odwoływanie wszystkich władz Stowarzyszenia,
. rozpatrywanie i zatwierdzanie sprawozdań władz Stowarzyszenia,
. rozpatrywanie wniosków i postulatów zgłoszonych przez członków Stowarzyszenia lub jego władze,
. rozpatrywanie odwołań od uchwał Zarządu,
. podejmowanie uchwały o rozwiązaniu Stowarzyszenia i przeznaczeniu jego majątku,
. podejmowanie uchwał w każdej sprawie wniesionej pod obrady.
Jednocześnie przypominamy wszystkim członkom o konieczności opłacenia ustanowionych od 1 stycznia składek członkowskich w wysokości 24 zł rocznie (12 dla uczniów, studentów i bezrobotnych). Po opłaceniu składki otrzymuje się legitymację członkowską oraz prawo bezpłatnego otrzymywania wydawnictw Ośrodka ("biuletynu", "Psubratów"). Prosimy o przyniesienie ze sobą zdjęcia legitymacyjnego.
Zarząd ODE "ŹródłaSpis treści:

1. Manifest
2. Relacje i zaproszenia
3. Różności
4. Co było?Powrót do strony głównej