zaproszenia

Wycieczki rowerowe "Źródeł"
To będzie już druga, trzecia, czwarta i piąta wycieczka rowerowa. Niestety nie wiem jak udała się pierwsza do rezerwatu Molenda w Tuszynie. Mam nadzieją, że było fajnie.
18 kwietnia pojedziemy do rezerwatu bukowego "Wiączeń" k\Nowosolnej. Później 1-3 maja Kolumna nad rzeką Grabią, 16-17 maja Grotniki oraz rezerwat "Grądy nad Moszczenicą", 30-31 maja Gałkówek, Rokiciny, 11-14 czerwca Dąbrówka nad Pilicą.
Wycieczka do "Wiączenia" rozpocznie się o godz. 10.00 - zbiórka pod "Źródłami". Trasa prowadzić będzie przez Moskuliki, Nowosolną, Las Wiączyński i Widzew. Planowany powrót o godz. 15.00 lub - jeżeli zdecydujemy się na piknik w lesie około godz.17.00. Informacje o następnych wycieczkach można uzyskać w "Źródłach" u Jacka lub na plakatach.
G.Wędkarstwo - za i przeciw
Już niedługo będziemy mieli w "Źródłach" nietypowych jak dla ośrodka ekologicznego gości. Zaszczycą nas swoją obecnością członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego (a niedługo po nich równie osobliwi goście - delegaci Polskiego Związku Łowieckiego). Pomysł (tak myślę) narodził się po tym, jak Xpert zwrócił się kolejno do Sądu Wojewódzkiego w Łodzi, Sądu Wojewódzkiego w Warszawie i Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie z prośbą o stwierdzenie czy aby statut PZW nie jest niezgodny z Ustawą o ochronie zwierząt (patrz "biuletyn" nr 4 - "Procesujemy się !" ) Ponieważ dla wielu osób sprawa ta wydała się kontrowersyjna, więc było o niej głośno w mediach, odezwali się również sami wędkarze. Dlaczego więc nie wykorzystać takiej sytuacji na rozmowę.
Spotkania te mają "rozjaśnić nam w głowach". Będziemy rozmawiać o etyce wędkarskiej i łowieckiej, prawnych kwestiach dotyczących współistnienia nowej Ustawy o ochronie zwierząt i wyżej wymienionych związków. Będziemy również rozmawiać o tym na jakiej płaszczyźnie ekolodzy mogliby (?) współpracować z myśliwymi i wędkarzami. Spotkania zaplanowane są na 21.04 - wędkarskie i 12.05 - z myśliwymi. Spotkania te będą poprzedzone spotkaniami wewnątrz - źródłowymi (przygotowawczymi do dyskusji) odpowiednio 14.04 i 05.05. Na tym się nie skończy bo 19 i 26.05 mają odbyć się podobne spotkania, tym razem tematem będzie ZOO.
G.

Gimnastyka
Kochane! Zapraszam Was na zajęcia gimnastyki z elementami tańca współczesnego, ćwiczeniami wzmacniającymi i oddechowymi. Będziemy spotykać się systematycznie w piątki w godz. 17.00-18.30 oraz niedziele w godz. 18.30-20.00. Zabierzcie zasiedziałe ciała, weźcie niekrępujące ciuchy i przyjdźcie przypomnieć sobie własne mięśnie i kości tłoczące energię.
Dominika


Fotografie przyrody
20 marca w gmachu Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi (przy ul. Banacha 12/16, w holu na dole) otwarta została Pierwsza Wystawa Łódzkiego Oddziału Polskiego Związku Fotografików Przyrody. Możemy tam obejrzeć mnóstwo świetnych zdjęć tak z najbliższych okolic Łodzi (aż trudno uwierzyć, że w okolicach takiego molocha są tak piękne miejsca), jak i z odległych krain np. z Mongolii. O ile się nie mylę wszyscy, bądź co najmniej większość autorów wywodzi się z Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Zapraszam do wycieczki na ul. Banacha, naprawdę warto i to lepiej jak najszybciej, bo nie wiem, jak długo ta wystawa jeszcze będzie tam wisieć.
Gosia


Terapia transpersonalna
Ośrodek Źródła zaprasza na spotkanie z Beatrix Pfeiderer- terapeutką, antropologiem, nauczycielką akademicką z Niemiec. Mieszka i tańczy z delfinami pod wulkanem na Hawajach. Opracowała nową metodę uzdrawiania "Quantum Release Work" Przyjeżdża do Polski na zaproszenie Polskiego Towarzystwa Transpersonalnego i Holistycznego Ośrodka Treningowego. 28 kwietnia poprowadzi ona wykład pt.: "Głęboka ekologia. Ziemia, ciało, jaźń". Dokładniejsze informacje w Źródłach, niestety nie otrzymałam dokładnych informacji o tym w jakich godzinach odbędzie się spotkanie z terapeutką. Wiem tylko, ze odbędą się prawdopodobnie dwa spotkania, jedno wewnętrzne dla Źródlan i drugie otwarte. Zapraszamy.
G.